Czy ten produkt jest bezpieczny w czasie ciąży?

Witam, czy produkt firmy pharmaceris PHYSIOPURIC-GEL jest bezpieczny w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam, raczej nie ma przeciwwskazań, choć najlepszym wyjściem jest stosowanie produktów dedykowanych kobietom w ciąży. Warto wybierać kosmetyki naturalne z jak najkrótszym składem i takie, które nie przenikają poza naskórek. Szczególnie należy uważać na obecność w kosmetykach retinoidów oraz tetracyklinę i kwas salicylowy, występujące zwłaszcza w produktach antytrądzikowych. Częstym dodatkiem do kosmetyków pielęgnacyjnych są kwasy owocowe – ich również lepiej unikać. Serdecznie zachęcam do zapoznania się z artykułem, w którym omówione są wszystkie niebezpieczeństwa czyhające w kosmetykach i produktach pielęgnacyjnych: https://parenting.pl/kosmetyki-zakazane-w-ciazy. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.