Stosowanie Euthyrox po urodzeniu dziecka

Cztery tygodnie temu urodziłam dziecko. W ciąży okazało się ze mam za wysokie tsh dla dziecka. Pod koniec brałam Euthyrox w dawce 50. Teraz chciałabym zejść z dawki Czy mam zmniejszyć dawkę (jaka brac po zmniejszeniu)czy wogule przestać brać Ostatnie badanie tsh to 0.206 a ft4 1.11

Lek. Katarzyna Szymczak

Mogłaby Pani spróbować stopniowo redukować dawkę, pierwszy tydzień 50 co drugi dzień, następnie 25 co drugi dzień, nastepnie 25 dwa razy w tyg i w ostatnim tyg 25 jeden raz, następnie kontrola tsh ok 6 miesięcy od porodu i kontrola u endokrynologa.
Pozdrawiam