Stosowanie fitoestrogenów przez 21-letnią kobietę

Witam , chcialam dowiedziec sie czy jest mozliwe by zazywanie fitoestrogenow w moim wieku 21 lat bylo szkodliwe ? Czy moze wplynac negatywnie na moja plodnosc ? Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Jeśli jest Pani zdrową kobietą, to nie ma sensu w Pani wieku stosowanie fitoestrogenów, które pomimo, że są pochodzenia roślinnego nie są obojętne dla zdrowia.. Stosowane przewlekle w Pani wieku mogą niekorzystnie wpłynąć na Pani układ hormonalny, a tym samym na płodność.W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę skontaktować się z endokrynologiem.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz