Stosowanie tabletek na alergię na sierść psa

Mam pytanie dotyczace alergii, otoz kilka lat temu mialam psa i jedyna alergie jaka mialam byla alergia na pylki i trawy. Teraz mam sunie od 1.5 roku i po 3 miesiacach od jej pobytu zaczelam miec objawy alergii, testy wykazaly3/10 od prawie roku codziennie pije tabletki, jesli zapomne, od razu wystepuje kichanie. Jak to mozliwe, ze wczesniej nic mi nie bylo a teraz mam uczulenie na psa? Czy zazywanie latami tabletek nie wplynie szkodliwie na moj organizm.
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Każdy lek niesie za sobą ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. To, że wcześniej nie miała Pani uczulenia nie wyklucza możliwości pojawienia się alergii.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy