Stosowanie Flumycon a antykoncepcja

Witam serdecznie, Przez 9 dni zażywałam Flumycon 200 mg (z 2 dniami przerwy), po 3 dniach zażywałam Tinidazolum , na następny dzień Itrax, a przez następne trzy dni ponownie Flumycon. 5 dni po zażyciu ostatniej tabletki odbyłam stosunek. Czy istnieje ryzyko, że antykoncepcja została obniżona? Dzień po stosunku oraz dwa dni przed zażyłam po 2 tabletki antykoncepcyjne, ponieważ obawiałam się obniżonej skuteczności, oprócz tego jest to moje 2 opakowanie pod rząd.

W takim przypadku stosowania silnych leków przeciwgrzybiczych powinna Pani stosować po prostu dodatkowe zabezpieczenie.
Tabletki mogły mieć wpływ i obniżać skuteczność antykoncepcji