Stosowanie Fortransu przed kolonoskopią

Witam mam kolonoskopie o godz. 18.00 kiedy mam zaczac stosowanie fortransu i do kiedy moge stosowac najpozniej czy mozna pic wode lub cherbate. Czy po kolonoskopi w znieczuleniu ogolnym po jakim czasie mozna wyjsc do domu. Prosze o odpowiedź

Witam,
Zacząć brać lek może Pan wieczorem dnia poprzedzającego badanie. Ostatnią dawkę należy wziąć najpóźniej 4h przed badaniem.
Do domu po analgosedacji będzie Pan mógł wyjść dopiero jak leki przestaną działać. U każdego jet to inny czas.