Stosowanie Furaginum przy zapaleniu pęcherza

Witam. Około 1.5 tygodnia temu miałam prawdopodobnie zapalenie pęcherza, cały czas musialam chodzić do toalety w dodatku bardzo szczypało w moczu pojawiała się krew. Zaczęłam przyjmować furaginum, objawy ustąpiły. Natomiast od wczoraj znowu cały czas mam uczucie pełnego pęcherza i muszę chodzić często do toalety. W dodatku po zapaleniu pęcherza nie wystąpiła u mnie miesiączką która spóźnia się 7 dzień. Dlaczego tak jest? Proszę o radę.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Mgr Joanna Szmitka-Ĺuszczyk
Mgr Joanna Szmitka-Ĺuszczyk

Witam ciepło

Nie każdy stan zapalny, który zlokalizowany jest w obrębie pęcherza moczowego/dróg moczowych musi mieć podłoże bakteryjne.
Stosowanie Furaginum bez konsultacji z lekarzem jest błędem.
Świetnie zdaję sobie sprawę, że jest on dostępny dla pacjenta bez recepty. Ale nie zmienia to jego profilu działania. Nadal mówimy o leku bakteriobójczym. A taki powinien zostać zażyty w konkretnych wskazaniach.
Jeśli nie było infekcji bakteryjnej zażycie Furaginum jest bezcelowe.
Stana zapalny w obrębie dróg moczowych i pęcherza leczy się innymi specyfikami - Urosept pod tym względem odnosi wyższą skuteczność. A jeśli była to infekcja bakteryjna - potwierdzona posiewem - to wówczas stosuje się leczenie celowane.
Nie pozostaje nic innego jak tylko skonsultować się z lekarzem oraz z ginekologiem i wyjaśnić skąd pojawiła się krew w moczu,
I czy stanem zapalnym nie zostały objęte jajniki i układ rozrodczy ....
Zawsze każdy niepokojący stan należy skonsultować z lekarzem i wykonać podstawowe badania - w tym przypadku moczu + mocz na posiew.

Pozdrawiam
Asia Szmitka-Łuszczyk

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty