Stosowanie HTZ i krwawienia

stosuję htz femoston conti już ok.12 lat.Mam obecnie 66 lat.Czuję się bardzo dobrze chociaż mam torbiel przy jajniku.Jestem pod kontrolą ginekologa,wykonuję badania usg oraz badanie krwi.Ostatnio miałam kilka dni przerwy w htz,bo zabrakło mi tabletek.Teraz zazywam znowu.Jednak jestem bardzo zaniepokojona,gdyż pojawiło się krwawienie trwa ok.4 dni z różnym nasileniem.Nie mogę obecnie dostać się do mojego ginekologa,rejestr.na maj.Proszę o poradę,czy są powody do niepokoju

witam,
krwawienie może być związane z czasowym odstawieniem tabletek lub może pochodzić z rozrostu endometerium,
Kontrola USG byłaby wskazana, więc gdyby krwawienie nie ustępowało w ciągu kilku najbliższych dni może Pani zgłosić się na SOR ginekologiczny