Czy jest szansa, że jest to mięśniak spowodowany przez HTZ?

Mam 66 lat i stosuję HTZ (od 5 lat równocześnie Kliogest Cliovelle). Zwiększenie dawki 5 lat temu zostało spowodowane uporczywymi krwawieniami wynikającymi z niedoboru estrogenów. Zostałam wtedy dokładnie przebadana (histeroskopia lyżeczkowanie macicy). Wykryto wtedy niewiekiego mięśniaka (16 mm). Od tego czasu nie miałam badań USG. W tej chwili przypadkiem ( nie miałam żadnych objawów np. krwawień) znalazłam się na onkologii i wykryto u mnie guza macicy (6x4cm). Czy jest szansa, że jest to mięśniak spowodowany przez HTZ?

Niestety nie umiem odpowiedzieć na Pani pytanie, trzeba zrobić dalsze badania aby powiedzieć czym jest ten guz. Może być mięśniakiem, jak i guzem nowotworowym innego pochodzenia