Stosowanie Hydroxyzyny a zdrowie nerek

Dzień dobry! Mam 2 pytania Czy przyjmujac 1 hydroxyzyne srednio 5 x w tyg 25 mg jest to bezpieczne dla nerek i wątroby, czy lepiej zmniejszyc dawke i czestotliwosc,? 2 -czy gdy wypije piwo do 7 % alkoholu po 10mg hydroxzyny lub przyjme 10 mg hydroxyzyny po ok 30 minutach od wypicia tego piwa raz na miesiac jest to dla mnie niebezpieczne? Pytam bo pracuje na noce a te tabelki pomagaja mi i spac i troche uspakajaja wiec biore je dosc czesto, nie pale, waga w normie, zadnych chorob, lekow tez

- bardziej ten lek może zaszkodzić wątrobie niż nerką, trzeba zdawać sobie sprawę, że częste i systematyczne używanie leków ma zasadniczy wpływ na stan narządów i należy je używać tylko w razie konieczności
2 -czy gdy wypije piwo do 7 % alkoholu po 10mg hydroxzyny lub przyjme 10 mg hydroxyzyny po ok 30 minutach od wypicia tego piwa raz na miesiac jest to dla mnie niebezpieczne?
- nie należy łączyć nigdy leków ze spożywaniem alkoholu zwłaszcza leków uspakajających