Stosowanie Interferonu a alkohol

Witam! Czy interferon beta 1 a znacznie obniża odporność ? Czy w czasie kiedy go biorę powinnam znacznie uważać na wszelkie infekcje i wirusy? i jakie Leki mogą wchodzić w interakcję z interferonem? Czy podczas leczenia interferonem można pić alkohol? z góry dziękuję i pozdrawiam

Alkohol , infekcje i wszystkie inne zachowania zależą zarówno od choroby podstawowej jak i stosowanego leczenia.
Wątpliwości powinna Pani wyjaśnić z lekarzem prowadzącym leczenie.