Stosowanie Izoteku na trądzik i antykoncepcji hormonalnej

Witam serdecznie, od prawie miesiąca leczę się retinoidami, dokładnie Izotekiem. Byłam u ginekologa i przepisał mi tabletki antykoncepcyjne, Bonadea. W ulotce jest napisane, że stosuje się w łagodnych postaciach trądziku. Zastanawiam się, czy składy tych dwóch leków nie będą się ze sobą gryzły ? Czy zmiany trądzikowe nasilą się? Dodam, że jak narazie Izotek daje radę i nie chciałabym stracić tego efektu.

Szanowna Pani,

Pomiędzy tymi lekami nie występują interakcje farmakologiczne i można je stosować razem. Należy pamiętać że ciąża jest bezwględnym przeciwwskazaniem do stosowania Izoteku dlatego też stosowanie tabletek antykoncepcyjnych jest jak najbardziej wskazane.

Pozdrawiam

Tomasz Wójcik