Leczenie trądziku Izotekiem

Witam. Od paru lat leczę trądzik, ale nic mi nie pomagało, więc zdecydowałam się na izotek. Moja pani dermatolog dała mi skierowanie do ginekologa, aby dobrał mi tabletki antykoncepcyjne. Tylko, że ja mam 18 lat, nie mam chłopaka, nie planuje współżycia więc po co muszę się truć dodatkowo tabletkami? Czy to jest absolutnie konieczne? I na dodatek kuracja musi się rozpocząć pierwszego dnia okresu nie wiem dlaczego. Proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli Pani nie współżyje oraz nie planuje współżycia to nie ma konieczności stosowania antykoncepcji.