Czy odstawienie Izoteku i tabletek hormonalnych może spowodować nawrót trądziku

Witam :) Przyjmuje lek na trądzik-Izotek. Z racji tego muszę przyjmować także pigułki antykoncepcyjne. Po zakończeniu kuracji izotekiem zamierzam odstawic pigułki jednak obawiam się, że takie zawirowanie hormonalne doprowadzi do nawrotu trądziku. Czy moje obawy są słuszne?

Aleksander Ropielewski

Zwykle nie dochodzi do takiej sytuacji, choć gwarancji dać nie można.