Stosowanie kremów a pojawianie się zaskórników

Mam problem,każdy jeden krem powoduje u mnie wysyp zaskórników. Dermatolog zdiagnozował u mnie skórę pozbawioną płaszcza lipidowego, odwodnioną. Chciałabym ją pielęgnować, ale wszystko, naprawdę wszystko powoduje ten sam problem, także preparaty niekomedogenne, tj. cetafil EM i krem wspomagający odbudowę płaszcza lipidowego. Proszę o pomoc, wskazówki

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Z zamieszczonego opisu wynika, że jest Pani pod stałą kontrolą specjalisty dermatologa, który postawił diagnozę, tj. na pewno zalecił także stosowanie właściwych kosmetyków. Jeśli nie przyniosły one oczekiwanych rezultatów, proszę ponownie udać się na wizytę do dermatologa. Najpewniej konieczna jest modyfikacja terapii. Mówiąc ogólnie powinna Pani używać kosmetyków przeznaczonych do skóry wrażliwej i alergicznej (nie mają substancji zapachowych i konserwantów, które mogą podrażniać). W składzie kosmetyków proszę szukać naturalnych, bardzo nawilżających związków, np. mocznika. Bardzo dobrze sprawdzają się także emolienty stworzone na bazie olejów mineralnych. Preparaty te należy aplikować na skórę co 4-5 godzin, ponieważ tyle czasu utrzymuje się na skórze płaszcz lipidowy. Oczywiście proszę nie stosować klasycznego mydła – ma ono odczyn zasadowy i niszczy kwaśny płaszcz lipidowy skóry.