Stosowanie kwasu foliowego i starania o ciążę

witam, brałam tabletki jeanine rok czasu, od 3 miesięcy już ich nie biorę tylko przyjmuję kwas foliowy bo razem z mężem chcemy dziecko, ale niestety nie mogę zajść w ciąże. Czy ktoś może mi poradzić dlaczego? Lekarz mówił, że mój organizm potrzebuje ok 3 miesięcy na uregulowanie wszystkiego, albo może jak na złość nie trafiamy w dni płodne, bo teraz ciężko mi je wyliczyć, bo miesiączkę miałam co 2 tyg. Obiło mi się również o uszy że przez te 3 miesiące nie ma się wogóle jajeczkowania to prawda?

Piotr Pilarski

Różnie to bywa. Na pewno brak jajeczkowania przez 3 miesiące po długiej antykoncepcji nie jest patologią. Pani organizm musi się "przyzwyczaić" do braku hormonów z zewnątrz. Proponuje stosować się do zaleceń ginekologa.

Pozdrawiam.