Stosowanie leków hormonalnych na PCOS po udarze mózgu

Witam,nie wiem czy o to zapytac neurologa czy endokrynologa,jestem po udarze ale mam tez pcos i na wywołanie miesiączki ginekolog endokrynolog przepisał mi duphaston ktory jest lekiem hormonalnym a wczesniej lekarze ostrzegali mnie ze u mnie pcos nie mozna leczyc hormonami bo jestem po udarze,tak wiec nie wiem czy moge go brac czy mi nie wolno,prosze o odpowiedz

Proszę omówić swoje wątpliwości z endokryologiem ewentualnie z prowadzącym neurologiem.
Udar udarowi nierówny to bardzo ogólne pojęcie, ważna jest przyczyna udaru itd.