Stosowanie leków na małopłytkowość a karmienie piersią

witam serdecznie, w ciąży wykryto u mnie małopłytkowość i zaczęto kurację sterydami, obecnie z płytkami jest już w porządku i zaczęłam odstawiać leki (encorton) zgodnie z zaleceniami hematologa. W szpitalu powiedziano mi że nie widzą przeciwwskazań do karmienia córki piersią. Wczoraj jednak odebrałam morfologię dziecka i zobaczyłam, że jej płytki wynoszą 488tys (gdzie górna granica to 350) czy na tak wysokie płytki może mieć jednak wpływ lek który jeszcze biorę?

Lek. Katarzyna Szymczak

Z jakiego powodu córka miała wykonywaną morfologie? czy są jeszcze jakieś inne odchylenia od normy? Podwyższone płytki mogą występować m.in. w czasie infekcji. Nie sądze, aby przyjmowanie przez Panią sterydów miało wpływ na wyniki córki. Radzę powtórzyć morfologię za miesiąc.
Pozdrawiam