Stosowanie leków na nadciśnienie i podwyższenie kwasu moczowego

Mam 67 lat i leczę się na nadciśnienie .Przyjmuje Betaloc 50 mg,Spironol 25 mg,DIURESIN sr 1,5 Mg.Ten ostatni podwyższa kwas moczowy 437 norma340.Lekarz przepisał mi Milurit który obniża podwyższony kwas.Czy mogę ewentualnie odstawic Duresin.Wg ulotki to Spironol działa tak jak Duresin.Moje ciśnienie to max 150 /80 .Z gory dziękuję za wyjaśnienie.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę samodzielnie nie odstawiać leków! Nie jest to także możliwe, by zalecić odstawienie leków w ramach porady internetowej. Proszę udać się do lekarza prowadzącego, który ew. zmodyfikuje leczenie.