Stosowanie leków na serce i nadużywanie alkoholu

Witam.Mój mąż od 8 lat bierze leki na serce Acenocumarol 3/4tab.dziennie Milurit spironol Kalipoz Digoxin Furosamid nadużywa alkoholu na dzień dzisiejszy mój mąż waży około 125 kg.miał mieć wszczepiony kardiowekter ale nie zgłosił się do szpitala. Od około tygodnia zaprzestał brać leki. Kardiolog do którego chodził powiedział mu że daje mu 10 lat bez przeszczepu serca gdy będzie brał leki. Minęło 8 lat. Jakie mogą być konsekwencje jego zachowania. Proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Katarzyna Szymczak

Konsekwencją może być zaostrzenie niewydolności serca, co może doprowadzić nawet do śmierci.
Pozdrawiam