Stosowanie leków na zapalenie oskrzeli

na początku miesiąca zachorowałam na zapalenie oskrzeli otrzymałam antybiotyk na 6 dni plus acc na i astmodil ,aby rozszerzyc oskrzela. Wyzdrowiałam, został mi kaszel, ale byłam na kontroli i oskrzela były czyste. Obecnie od tygodnia znów jestem chora, na nosie wyszło mi zimno, do tego uporczywy kaszel, teraz zmienil się w mokry ale wydzielina jest przezroczysta i kleista znow ciezko ją odkrztusic. Dzis leżąc czułąm ból w klatce,przy oddychaniu. Czy dalej przyjmowac leki na rozrzedzie?

Aleksander Ropielewski

Z Pani opisu wydaje się, że w dalszym ciągu będzie korzystne utrzymanie leczenia lekami rozrzedzajacymi wydzielinę drzewa oskrzelowego. Warto jednak zgłosić się do lekarza, ponieważ Pani objawy mogą świadczyć o nadkażeniu bakteryjnym.