Stosowanie leków w ciąży a bezpieczeństwo dziecka

Witam. Aktualnie zaczyna mi się 36 tydzień ciąży. Od 3 tygodni biorę nospę 3x2 , luteinę 2x1, magnez 3x1, aktualnie w moczu wyszły mi bakterię i pani doktor kazała brać urosept 3x2 i do tego biorę witaminy prenatal. Czy nie za dużo tego? Boję się nie o siebie, a o dziecko. Bardzo prosze o jakis komentarz czy dziecko jest bezpieczne czy moze dojsc do jakis powiklan? z gory bardzo dziekuje.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli specjalista ginekolog zalecił Pani powyższe leki, to bez wątpienia konieczne jest ich stosowanie. Tak naprawdę leki te bierze Pani głównie dla bezpieczeństwa dziecka - nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Proszę zaufać lekarzowi, który prowadzi Pani ciążę.