Stosowanie leku Asertin a zabieg pod narkozą

Witam, jutro mam zabieg pod narkozą którką (10-15 min). Na stałe przyjmuję Asertin 100. Czy rano mogę przyjąć lek, czy nie mogę go przyjmować ze względu na narkozę. Będę wdzięczna za szybką odpowiedź.

Witam!
Niech pani normalnie weźmie ten lek, nawet w dniu zabiegu, ale z przestrzeganiem 3-godzinnej karencji w przyjmowaniu płynów, czyli jak zabieg jest o 9, to proszę przyjąć lek o 6 popijając bardzo niewielką ilością wody, tylko do przełknięcia.
Pozdrawiam.