Stosowanie leku Bactrim u 3,5-letniego dziecka

Mam 3,5 letnia córkę. Córka ze trzy razy w życiu brała bactrim na infekcje. Nasz lekarz rodzinny często przepisuje go dzieciom. Dostała 2 razy kiedyś antybiotyk ale po jednej czy dwóch dawkach wymioty i biegunka i odstawiałam. A po bactrim nic nie było i uważam go za bardzo skuteczny. Świetnie się sprawdził przy zapaleniu ucha i zielonym katarze, który nie przechodził. Jednak w internecie głównie na forum kobiety piszą o tym leku że jest niebezpieczny, czy to prawda?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego leczenie.