Stosowanie leku Ciscutan a opalanie na solarium

Witam! Od końca października leczę problem z trądzikiem za pomocą leku Ciscu tan ( pierwszy miesiąc 20 mg, następnie dawka została zwiększona do 40 mg). Za miesiąc kończę kurację. W obecnej pracy mam darmowe solarium i bardzo chciałabym z niego skorzystać, jednak boję się, ponieważ wiem ze przy terapii ciscutanem nie powinno się poddawać promieniom słonecznym bądź lampom UV. Czy gdybym zakryła twarz miało by to jakiekolwiek znaczenie? Kiedy mogłabym zacząć ewentualne opalanie?

Ciscutan jest doustna izotretinoiną i ekspozycja na promieniowanie UV w trakcie leczenia przeciwwskazana. Ewentualne korzystanie z solarium można rozpocząć po minimalnie miesiącu po zakończeniu leczenia. Chciałbym jednak podkreślić, że nie ma obecnie racjonalnych wskazań do korzystania z solariów. Z uwagi na szereg niekorzystnych następstw (powstanie przebarwień, przyspieszone starzenie skóry, zwiększony ryzyko raka i czerniaka skóry) wszystkim moim pacjentom odradzam opalanie się na solarium. Mam nadzieję, że nie będzie korzystała z tego typu urządzeń.

Witam,
stosuje Pani kurację lekiem Ciscutan. Substancją czynną tego preparatu jest Izotretynoina. Niestety, przyjmując ten lek bezwzględnie nie powinna Pani korzystać z solarium.