Stosowanie leku Duphaston i wystąpienie okresu a wykonanie badań hormonalnych

Witam, mój lekarz ginekolog przepisał mi Duphaston w związku z opóźniającą się miesiączką. Kazał mi go przyjmować przez 10 dni po 2 tabletki dziennie a następnie po odstawieniu miał się pojawić okres. Kazał mi również wykonać badania hormonalne w 2,3 dniu cyklu. Problem pojawił się dzisiaj. Do końca przyjmowania tabletek zostały mi trzy dni a w dniu dzisiejszym dostałam okres. Moje pytania brzmią: czy powinnam odstawić lek? Kiedy mam wykonać badania? Pozdrawiam i dziękuję za szybką odpowiedź.

Szanowna Pani!

Proszę odstawić Duphaston i pierwszy dzień plamienia policzyć jako pierwszy dzień cyklu.

Z poważaniem

Katarzyna Lewicka