Stosowanie leku Ibum podczas ząbkowania u 6-miesięcznego dziecka

Witam :) Moja córcia ma ponad 6 mieś. i ząbkuje obecnie ma 2 ząbki i jedno dziąsełko znowu pekło . Rodzina oraz przyjaciece twierdzą ze nie moge jej dawać ibum codziennie bo zniszcze żołądeczek dziecku . córka dostaje tylko na noc ibum musze poniewaz bardzo cierpi nie do uspokojenia :( Chciała bym wiedzieć jak to jest z tym lekiem na ból u dzieci szkodzi czy nie , podawać czy nie ??? Z góry dziekuje oraz pozdrawiam :)

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zdecydowanie radziłabym podawać dziecku paracetamol w czopkach. Po pierwsze doustne podawanie syropu (który zawiera dużo cukru) na noc nie wpływa korzystnie na dopiero co wyrznięte zęby, poza tym ibuprofen uważany jest za lek mniej bezpieczny od paracetamolu (wywołuje więcej powikłań). Należy pamiętać by nie przekraczać dawek zalecanych dla konkretnej masy ciała dziecka!