Stosowanie leku przeciwgrzybiczego Fluconazole Polfarmex a planowanie ciąży

Witam. Planuję ciążę a przyjmuję lek przeciwgrzybiczy Fluconazole Polfarmex. Czy powinnam zachować jakiś odstęp czasu od momentu zakończenia przyjmowania leku do zajścia w ciążę?Akurat ostatnia tabletka przypada na dzień płodny :( Co powinnam zrobić?Proszę o odpowiedź.Pozdrawiam

Renata GrzechociĹska

Witam.
Leków z tej grupy nie powinno się przyjmować w ciąży, dlatego proponowałabym powrócić do starań w następnych dniach płodnych (w następnym cyklu). Powinna Pani być zdrowa aby w ciąży nie wystąpiły powikłania.
Pozdrawiam