Stosowanie leku Rozex na trądzik

Witam. Moj lekarz pierwszego kontaktu(mieszkam w Norwegii) przepisal mi Rozex na zwykly trądzik (dorosly bo mam 37 lat). na wskazaniach jest napisane ze jest to lek na trądzik rozowaty wiec czy ja moge go stosowac na zwykly? mialam juz 2 kuracje,3 miesieczne, tetracyklina i bez wiekszego powodzenia. z gory bardzo dziekuje za pomoc! Pozdrawiam Sylwia

Rozex może być stosowany na oba typy trądziku, jednak nie jest najlepszym lekiem do walki z trądzikiem. Jeśli wcześniejsze sposoby leczenia nie przyniosły efektu, proszę rozważyć inny rodzaj terapii. Jednym z nich może być bardzo skuteczna Izoterynoina. Powinna jednak Pani skorzystać z prowadzenia leczenia przez bardzo doświadczonego lekarza dermatologa.

Polecam wykonac serię peelingów medycznych, lekarz dobierze odpowiedni rodzaj preparatu do rodzaju krost. Leki dobiera się do rodzaju krost więc ciężko stwierdzić nei widząc skóry czy dla niej jest to odpowiedni lek.