Stosowanie Limetic a trądzik

Biorę izotretynoinę na trądzik. Byłam u ginekologa i dostałam tabletki antykoncepcyjne jednoskładnikowe Limetic, ponieważ po dwuskł. źle się czułam. Mówiłam lekarzowi, że biorę izotret. Teraz czytam o tych tabletkach anty. i podobno często nasila się trądzik. Czy izotretynoina i te tabletki nie będą jakoś wzajemnie się wykluczać? Nie chcę aby kuracja izotretynoiną poszła na marne... Jaka jest skuteczność jednoskładnikowych tabletek?

Piotr Pilarski

Faktycznie jednoskładnikowe tabletki mają uboczny skutek w postaci trądziku dlatego musi Pani obserwować czy przy tej kuracji trądzik się nasila jeśli tak sugeruję wizytę u ginekologa. Możliwe, że wtedy konieczne będzie zakończenie tej terapii. Skuteczność tabletki jednoskładnikowej jest niższa niż dwuskładnikowych i wynosi 97-99 procent przez rok.

Pozdrawiam.