Stosowanie Mesopralu przy ZJD

rozpoznano u mnie zespół jelita drażliwego zażywam Mesopral 40..leczę sie już cztery lata ,,ale meczą mnie juz od roku dziwne objawy które sie nasiliły teraz na jesien odczuwam tepy ból raz z jednej lub zdrugiej strony pod żebrami,mam bardzo cuchnace gazy ,i męczą mnie dwa razy czasem dnia małe biegunki ,te moje wypróżnienia są zawsze takie wolne że trudno ich spłukać ,czasem tez zauważam śluz, dodatkowo dochodzi uporczywy świąd skóry na ciele i na głowie bardzo przerzedziły sie włosy ..

Szanowna Pani

Objawy, które Pani opisuje mogą być spowodowane przez ten lak ale i przez szereg innych czynników. Wypadanie włosów może być związane z tym że nie przyswaja Pani substancji odżywczych z treści pokarmowej.

Pewność można mieć tylko po odstawieniu tego leku co należy przedyskutować z lekarzem prowadzącym.

Pozdrawiam

Tomasz Wójcik