Stosowanie odżywki białkowej a stosowanie leków na nadciśnienie i tarczycę

Witam, leczę się na nadciśnienie, przyjmuję leki Amlozek 5mg, Bisocard 5 mg, oraz na tarczycę Euthyrox N50. Obecnie ciśnienie mam prawidłowe, dobre samopoczucie. Chcę zacząć stosować odżywkę białkową w celu uzupełnienia diety w proteiny ponieważ zacząłem trenować na siłowni. Odżywka zawiera mieszankę białek serwatkowych oraz enzymy trawienne w celu lepszego przyswajania przez ukł pokarmowy. Czy są jakieś przeciwskazania przyjmowania takiego preparatu przy nadciśnieniu ? Dziękuję za odpowiedź

Szanowny Panie,

Przyjmowanie preparatów zawierających wyłącznie białko, aminokwasy i enzymy trawienne nie będzie miało wpływu na leczenie nadciśnienia. Proszę też zwrócić uwagę czy stosowane produkty nie zawierają kofeiny lub innych środków pobudzających ponieważ te mogą podnosić ciśnienie krwi.

Warto pamiętać aby Euthyrox przyjmować na czczo (np przed śniadaniem) ponieważ tak wchłania się najlepiej.

Pozdrawiam

Tomasz Wójcik