Stosowanie preparatu Adcetris przy ziarnicy

Po 7 latach chemio- i radioterapii onkolodzy planują leczenie mojej ziarnicy zł. lekiem Adcetris. Są różne opinie o nim, niepokoi mnie ilość poważnych zagrożeń po podaniu leku; za sobą mam już pobyt na kardiologii po podaniu eskalowanego ESHAP i teraz miałam anafilaksję po gemcytabinie. Czy mam zwiększone szanse nietolerancji Adcetris? Warto próbować? ABVD i BEACOP tolerowałam na początku choroby dobrze. Boję się kolejnych terapii. Mam 46 lat i wagę 102 kg po sterydach + duże obrzęki. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Aby ustalić odpowiednie postępowanie konieczne dokładne badanie lekarskie oraz przeanalizowanie dotychczasowej terapii. Proponuję kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.