Jak wspomóc wątrobę po terapii nowotworowej?

Witam, od wielu lat choruję na kamicę pęcherzyka żółciowego - duże kamienie (usunę za ok. rok). Jestem także 2 lata po leczeniu nowotworu piersi (chemio, radioterapia a obecnie hormonoterapia - femara). Przed leczeniem piersi miałam bardzo wysokie próby wątrobowe - ok. 800. Obecnie wyniki kształtują się od 100 do ok. 450. Reszta jest dobra. Przyjmuję lek ursopol oraz sylimarol. W jaki sposób mogę wspomóc wątrobę? Czy mogę przyjmować preparaty z mniszka lekarskiego albo karczochu?Witamina E?

Aleksander Ropielewski

Nie ma potwerdzonego działania powyższych ziół i roślin oraz stosowania witaminy E, dlatego radziłbym poprzestać na stosowaniu diety złożonej ze zdrowych produktów i dotychczasowego leczenia.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza prowadzącego obecne leczenie. po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.