Czy te leki mogą uszkodzić wątrobę?

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie wątroby i enzymów wątrobowych. Przyjmowałem dość sporo leków przez rok czasu teraz dawka jest znacznie mniejsza, jednak wyniki enzymów wątrobowych są dość złe. Czy te leki które przyjmuje mogą uszkodzić wątrobę oraz być odpowiedzialne za stłuszczenie wątroby? (mam też problemy z trawieniem tłuszczy). Leki które przyjmowałem w ciągu dnia : Symfaxin XR 225mg(8 miesięcy),Wellbox 300mg (7miesięcy), Ketrel 50mg(15 miesięcy głównie na sen), Promazyna 200mg (na sen), Nasen 10mg(doraźnie gdy promazyna nie działała), Symla 50mg (12miesięcy). Obecnie większość leków stosowana była do końca grudnia. Teraz przyjmuję Symlę 50mg, Ketrel 50, Brintelix 10mg, Promazyna 200 na sen. Do tego doszły leki na kręgosłum Biofenac 200mg, Neurovit, Sirdalud 8mg i średnio ze względu na ból mam też przepisany Poltram Combo Forte biorę kiedy naprawdę ból pleców jest nieznośny, czasem 2 razy dziennie czasem, codziennie a czasem nie biorę wcale przez 2-3 tygodnie. Wyniki wątroby: GGTP - 216 ALT - 120 AST - 62 Glukoza - 115 Cholesterol - 260 PDW - 24 Nie jestem osobą pijącą alkohol stąd moje pytanie.

Tak, zwłaszcza ketrel, biofenac i sirdalud mogą odpowiadać za zwiększone stężenia aminotransferaz. Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym.