Stosowanie preparatu Lacton Forte

Witam, nie rozumiem instrukcji ulotki preparatu Lacton Forte. Zażywam Duomox 1g trzy razy dziennie. Czy Lacton Forte mam zażywać w tym samym momencie co Duomox czy 2-3 godziny później? Po antybiotyku czy przed? Farmaceuci z apteki również wydają się być zagubieni w tym temacie więc proszę o jasną odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Preparaty probiotyczne mogą być przyjmowane od pierwszego dnia stosowania antybiotyku i jeszcze przez kilka dni po odstawieniu leku. Trzeba je brać nie później niż 2 godziny przed zażyciem antybiotyku i nie wcześniej niż 2 godziny po. Kapsułkę należy połknąć w całości, popijając dużą ilością wody.