Stosowanie preparatu Systen Sequi a brak miesiączki u 43-letniej kobiety

witam. mam43 lata i od dwóch lat bralam femoston mite,po czym mosialam zmienic na plastry systen sequi,poniewaz nie mialam juz miesiaczki,ale gdy lekarz przepisal mi systen sequi ,ktory biore juz 1,5 miesiaca ,ale tez po nim nie dostalam jeszcze miesiaczki i troche sie martwie .jestem za granica i nie wiem co ma robic.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, obydwa preparaty stosowane są w razie objawów związanych z przekwitaniem (menopauzą) co może sugerować, że nie dostanie już Pani miesiączki. Natomiast preparaty te stosowane są w celu złagodzenia objawów spowodowanych niedoborem hormonalnym. Jednakże, w celu ustalenia dokładnego podejścia terapeutycznego proszę o konsultację z ginekologiem. Pozdrawiam