Dlaczego mam krwotoczne miesiączki?

Witam. Mam 37 lat i stosuje HTZ od kilku lat. Biore plastry Systen-sequi naprzemiennie. Poniewaz mialam krwotoczne miesiaczki lekarz przepisal mi dodatkowo cyclo3fort. Przez ponad 3 tygodnie nie krwawilam i czuje sie dobrze. Zrobilismy USG i okazuje sie ze mam krwiaka okolo 2 mm. Ciaze wykluczam. Co to moze byc? Jak sie dalej z tym postepuje?? To sie jakos wycina? Lekarz stwierdzil ze to sie samo wchlonie ale ja mam obawy czy napewno. Prosze o pomoc Dziekuje

Lek. Michał Lenard

Krwiak wielkości 2 mm nie jest groźny i faktycznie jest duża szansa, że sam się wchłonie. Po pewnym czasie, np. 3 miesiącach można wykonać kontrolne badanie USG, aby sprawdzić, czy krwiaka już nie ma. Pozdrawiam!