Stosowanie Setaloftu a grejpfruty

Witam. Jestem na diecie, w której podczas posiłku w południe jest 150g czerwonego. Biorę Setaloft 50mg z rana. Wyczytałam gdzieś, że podczas zażywania Setaloftu nie można jeść grejfrutów, gdyż potęgują działanie Setaloftu znacznie. Czy to prawda? Czy chodzi tu tylko o ten owoc, czy również pozostałe cytrusy? Z góry serdecznie dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Grejfruty i sok z nich otrzymany zawierają związki modyfikujące matabolizm leków i ich spożywanie w okresie farmakoterapii znacząco zmienia działanie leków. Dlatego też przyjmując leki należy bezzwględnie zrezygnować ze spożywania grejfrutów. Z całą pewnością działanie takie ma też czerwona pomarańcza. Inne cytrusy nie zaburzają metabolizmu w takim stopniu i można je spożywać, ale w umiarkowanych ilościach.