Stosowanie sterydów donosowych przy braku alergii

Mam pytanie o sterydy do nosowe. Lekarz przypisał mi sterydy pronosal lub fanipos po stwierdzeniu alergicznego zapalenia śluzówki nosa. Ale z badań alergologicznych wynika że nie jestem alergikiem. A czytałem gdzies że nie wolno używać sterydów kiedy się nie alergii. Do wizyty kontrolnej daleko i nie wiem czy używać tych specyfików. Zresztą chyba niewiele działaja bo problemów tylko przybywa. Ból oczu (okulista nie widzi problemu), ból nosa w środku i niezbyt mocny ból głowy, szum w uszach.

Poinformuj o tym lekarza który przepisał Ci te szkodliwe leki i przeczytaj mu ulotki które sam przeczytałes. Może nastepnym chorym nie zrobi już krzywdy tak jak Tobie?