Interpretacja badania zatok

Witam, Zatoka szczękowa prawa wypełniona przez struktury polipowato-plynowe obejmujące także ujście zatoki, tego samego charakteru obszar o wym. 13*41*27 mm wypełnia tylna czesc jamy nosowej po stronie prawej wpuklajac się do nosogardła, uogólnione pogrubienie śluzówki małżowiny nosowej dolnej prawej. W dolnej części zatoki szczękowej lewej pogrubienie śluzówki z torbielą zastoinowa ok. 16*23mm, ujście drożne. Zatoki czołowe i klinowa lewa powietrzne. Niewielkie zgrubienie śluzówki sitowia obustronnie i okolicy ujścia zatoki klinowej prawej. L- boczne skrzywienie przegrody nosa. Struktury kostne bez cech destrukcji. Proszę o wypowiedz

masz prawie wszystkie zatoki wypełnione polipami w przebiegu ich przewlekłego stanu zapalnego lub odczynu alergicznego. To należy zgłębić diagnostycznie aby zadecydować czy próba leczenia operacyjnego tych polipów nie wymaga także leczenia alergologicznego co by w okresie pooperacyjnym nie doszło do ich odrostu.