Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja badania zatok

Witam, Zatoka szczękowa prawa wypełniona przez struktury polipowato-plynowe obejmujące także ujście zatoki, tego samego charakteru obszar o wym. 13*41*27 mm wypełnia tylna czesc jamy nosowej po stronie prawej wpuklajac się do nosogardła, uogólnione pogrubienie śluzówki małżowiny nosowej dolnej prawej. W dolnej części zatoki szczękowej lewej pogrubienie śluzówki z torbielą zastoinowa ok. 16*23mm, ujście drożne. Zatoki czołowe i klinowa lewa powietrzne. Niewielkie zgrubienie śluzówki sitowia obustronnie i okolicy ujścia zatoki klinowej prawej. L- boczne skrzywienie przegrody nosa. Struktury kostne bez cech destrukcji. Proszę o wypowiedz 
MĘŻCZYZNA, 44 LAT ponad rok temu

Co to jest chrapanie?

Chrapanie to powszechna przypadłość. Czy wiemy jednak, na czym tak naprawdę ono polega i skąd się bierze? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

masz prawie wszystkie zatoki wypełnione polipami w przebiegu ich przewlekłego stanu zapalnego lub odczynu alergicznego. To należy zgłębić diagnostycznie aby zadecydować czy próba leczenia operacyjnego tych polipów nie wymaga także leczenia alergologicznego co by w okresie pooperacyjnym nie doszło do ich odrostu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy