Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych Artilla

Do tej pory korzystalam z tabletek antykoncepcyjnych artilla, po ukonczeniu 21 dni bodajze w 3 dni przerwy pojawily sie u mnie plamienia po odstawieniu-okres po 8 dniach od wziecia ostatniej tabletki artilli lekarz przepisal mi syndi-35 wiec jak skonczylam artille 01.12 syndi wzielam dopiero 09.12 czy to oznacza ze nie jestem zabezpieczona?

Aleksander Ropielewski

W takim wypadku skuteczność ochrony antykoncepcyjnej zostanie osiągnięta 7-go dnia od rozpoczęcia przyjmowania tabletek syndi-35.