Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych po założeniu wkładki wewnątrzmacicznej

Witam, lekarz założył mi wkładkę levosert wczoraj i zalecił zjedzenie jeszcze 1 opakowania tabletek antykoncepcyjnych, do tego powiedzial iż w tym miesiąu zero basenu i treningów wysiłkowych (o cym wcześniej nie wspomniał ) teraz mam dylemat czy mogę ćwiczyć bo nie chcę przerywać treningów i po co te tabletki skoro mam wkładkę??? proszę o opinię dziękuję

Lek. Katarzyna Szymczak

Tabletki są na zakładkę, póki wkładka nie osiągnie pełnego działania. Sugeruję przerwę w treningu według zaleceń lekarza.
Pozdrawiam