Rzadkie miesiączki przy stosowaniu wkładki wewnątrzmacicznej

Witam.
Mam 28 lat ok 7 miesięcy temu urodziłam dziecko. Moje cykle nigdy nie były regularne trwały ok 38 dni teraz po urodzeniu dziecka trwają 40 do 45 dni. Dwa miesiące lekarz założył mi wkładkę miedzianą z dodatkiem srebra.

Dodam, że byłam na wizycie kontrolnej po pierwszej miesiączce po założeniu. Lekarz stwierdził, że wszystko jest w porządku. Ostatnią miesiączkę miałam 15 marca i do tej pory nic. Współżyłam z mężem, ale nie dochodziło do wytrysku. Jaka jest szansa, że mogę być w ciąży. Czy ja mogę coś brać na wyregulowanie cyklu?
Dziękuje i pozdrawiam

28 LAT ponad rok temu

Witam!

Ponieważ stosuje Pani skuteczna metodę antykoncepcji ciążę można raczej wykluczyć.

Szkoda, że przed założeniem wkładki nie zdiagnozowano przyczyn zaburzeń miesiączkowania. Warto byłoby wykonać oznaczenia hormonalne. Można to zrobić również teraz.

Stosowanie wkładki wewnątrzmacicznej może wiązać się z pewnymi działaniami niepożądanymi, w tym rzadkimi miesiączkami lub ich zupełnym brakiem. W takiej sytuacji nie wiadomo, czy miesiączka spóźnia się ze względu na np. zaburzenia hormonalne, czy jest to wynikiem stosowania antykoncepcji. Nie znając przyczyny problemu, nie można Pani podać żadnych leków na uregulowanie cyklu.