Stosowanie testu owulacyjnego przy planowaniu ciąży

Dzien dobry ststaramy sie z mezem o dziecko ja wykonuje test majacy na celu wwykazac owulacje jednakze z obserwacji sluzu nie wynika aby miala ona szybko nastapic a jestem juz na 18 dniu cyklu ktore zazwyczaj trwaja 36 do 40 dni. Zastanawiam sie czy dalej uzywac testu czy skonsultowac sie z ginekologiem .

witam,
dni płodne będą u Pani występowały mniej więcej na 14-18 dni PRZED miesiączką i tego proszę się trzymać, testy owulacyjne jak najbardziej nakierują na owulację, ale nalezy robić je często aby nie przegapić momentu.
Cykle ma Pani dośc długie, nie wiem czy nie lepiej byłoby je unormować hormonalnie