Stosowanie Tetralysalu we wczesnej ciąży

Czy branie leku Tetralysal w dawce 600mg dziennie we wczesnej ciąży do 4 tygodnia może spowodowac nieprawidłowy rozwój zarodka?Czy istnieje takie ryzyko?Lek brałam 3 tygodnie przed ciążą i w czasie ciąży do 4 tygodnia,o ciąży nie wiedziałam.Niestety poroniłam w 7 tygodniu.Czy to mogło mieć jakiś związek?Dziękuję za odpowiedz.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Trudno powiedzieć czy akurat stososwanie leku doprowadziło do poronienia. Jednak Tetralysal jest bezwzględnie przeciwwskazany w ciąży. Nie można więc wykluczyć takiej możliwości.