Stosowanie uciskowych podkolanówek

Witam. Mam takie podkolanówki uciskowe, przeznaczone do lotu samolotem, mają one zwężenie przy kostkach. Nie mam problemów z puchnięciem nóg..., czy mimio to mogę je nosić, czy może to mieć jakieś skutki zdrowotne? Nie są to przecież takie specjalistyczne podkolanówki, jak mają ludzie starsi, które są bardzo uciskowe. Czy mogę je założyć babci, która ma problem z puchnięciem nóg, w związku z tym, że się mało porusza? Dziekuję Monika

Prawdopodobnie posiada Pani podkolanówki I klasy ucisku, profilaktyczne, które bez problemu może Pani nosić. Jeśli chodzi o obrzęki u Babci, nie wiem jaka jest ich przyczyna, więc przed wdrożeniem terapii uciskowej proponuję skonsultować się z lekarzem.