Stosowanie rajstop uciskowych na uniknięcie bólu nóg podczas podróży

Witam, W maju jadę na wycieczkę autokarową do Londynu. Jak wiadomo podróż do krótkich nie należy,a poza tym program zwiedzania jest bardzo obszerny. W związku z tym mam pytanie czy mogę użyć rajstop lub podkolanówek uciskowych,aby uniknąć bólu nóg itd.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jak najbardziej może Pani zastosować rajstopy/podkolanówki uciskowe, co zmniejszy obrzęki i objawy uciskowe. Jeśli ma Pani jednak niewydolność żylną (żylaki), choroby serca czy też tendencję do dużych obrzęków to warto pomyśleć nad profilaktyką przeciwzakrzepową na czas podróży. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem POZ.