Stosowanie Urofuraginum przez męża a starania się dziecko

Witam,Mąż dwa dni bierze urofuraginum,staramy się o dziecko.Czy ten lek może mieć negatywny wpływ na płód,gdybym zaszła w ciąże?Po fakcie przeczytałam ulotkę,że może prowadzić do patologicznych zmian w morfologii plemników....

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji warto zaniechać dalszych starań do czasu zakończenia terapii. Nie można jednoznacznie stwierdzić czy zmiany w morfologii plemników będą miały wpływ na płód. Bardziej prawdopodobne jest utrudnione zapłodnienie.