Zapytaj lekarza

7 3 3 , 3 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Flucofast a jego stosowanie przy grzybicy

Witam, zaraziliśmy się z partnerką grzybicą i lekarz przypisał lek Flucofast . Mam dokładny opis jak brać te tabletki, aczkolwiek jedna dawka powinna zawierać 150 mg leku, a jedna tabletka ma tylko 100 mg. Nie było by problemu gdyby były to zwykłe tabletki które da się przepołowić na pół. Niestety są to tabletki w tej otoczce która się rozpuszcza, a w środku Flucofastu jest proszek. Nie da się tego podzielić, można jedynie otworzyć i teraz pytanie co zrobić ? Czy brać po prostu jedną czyli 100 mg czy dwie? A może kupiłem jakiś zły Flucofast? Mam nadzieje, że nie, ponieważ cena Flucofastu jest dosyć wysoka i nie chciałbym wydawać tych pieniędzy po raz drugi :) Jednocześnie bardzo mi zależy na skutecznym wyleczeniu grzybicy, więc właściwe przyjmowanie leku z pewnością jest tu bardzo istotne. Proszę o rade bo nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić. Bardzo dziekuje za odpowiedz pozdrawiam.Kamil  
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Profilaktyka grzybicy

Grzybica to powszechna choroba. Atakuje różne części ciała. Jak można jej zapobiec? Na ten temat wypowiada się ekspert - lek. medycyny estetycznej Agnieszka Bańka-Wrona.

Magdalena Mroczek
78 poziom zaufania

Flucofast jest to lek, kótrego składnikiem aktywnym jest flukonazol. Jest to lek stosowany w przebiegu infekcji grzybiczych, głównie w zakażeniu drożdżakami. Działa on poprzez hamowanie syntezy ergosterolu, kótry jest składnikiem błony komórkowej grzybów. Preparat przeznaczony jets do stosowania ogólnego i sprzedawany w formie kapsułek. Lek można kupić w następujących dawkach: 50 mg, 100 mg lub 150 mg. W Pana przypadku lku nie powinno się dzielić, należy przyjmowac dawkę 150 mg lub 100 oraz 50 mg. Na pewno są one dostępne w aptece.

Flukonazolu nie powinno się stosować w leczeniu grzybicy owłosionej skóry głowy. Flukonazol rzadko, ale jednak może mieć działanie toksyczne. Należy zachować daleko idącą ostrożność w leczeniu osób z zaburzeniami rytmu serca. Poza tym w bardzo żadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje o charakterze anafilaktycznym. Przy stosowaniu tego preparatu mogą wystąpić działania niepożądane, nie oznacza to jednak, zę wystąpią u każdej osoby przyjmującej lek. Do najczęściej występujących działań niepożądanych należą: ból głowy, ból brzucha, wymioty, biegunka, nudności, zwiększenie aktywności: aminotransferazy alaninowej (ALT), aminotransferazy asparaginowej (AST), fosfatazy zasadowej we krwi, wysypka.

Na to jaką dawkę zleca lekarz ma przed wsztskim wływ wskazanie, w którym lek się stosuje. Dawki w różnych wskazaniach i w poszczególnych dnaich stosowania są rożne. Dlatego należy stosować się do wskazówek lekarza. Czas stosowania równeiż zależy od wskazania, w którym lek jest przyjmowany. Lek można przyjmowac neizależnie od posiłku. Flukonazol to lek chętnie stosowany i często zalecany w przypadku leczenia grzybicy.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy